Klimatizace

Nabízíme vám klimatizaci na klíč, navrhneme vám nejideálnější řešení a pomůžeme vám s výběrem klimatizace.

Zaměřujeme se na klimatizace Samsung, Toshiba, Sinclair a LG.

Neváhejte nás kontaktovat a domluvte si s námi schůzku buď přímo u vás nebo v naší kanceláři a spolu najdeme optimální řešení pro vaší klimatizaci.
Poptávka
Čím dál častěji montujeme klimatizace jako zdroj tepla pro přechodné období jara a podzimu (v zimě se jednotky dají také používat jako podpora topení).
Máme v nabídce klimatizace, které umí efektivně topit do -25 až -30 stupňů celsia a přitom mají energetickou účinnost A++ !!!

Naše společnost je certifikovaná firma pro montáž a servis klimatizací dle zákona č. 89/2017.
Jsme držiteli oficiálního certifikátu pro montáž a servis systémů Samsung a Sinclair.

Typy klimatizací

 • rezidenční klimatizace (klimatizace do bytů, rodinných domů a malých provozů)
 • komerční klimatiazce (klimatizace do velkých provozů , průmyslu, hotelů, atd …)

Rezidenční klimatizace

 • splitové klimatizace (klimatizace složena pouze z jedné venkovní a jedné vnitřní jednotky)
  jedná se o ideální řešení pro chlazení/topení jedné místnosti, popřípadě několika místností, které jsou mezi sebou propojené. Jedná se o nejlevnější řešení klimatizace.
 • multisplitové klimatizace (klimatizace složena z jedné venkovní a až 5-ti vnitřních jednotek)
  ideální řešení pro více místností nebo vícezónové použití ve velkých místnostech. Výhodou je že systém má pouze jednu venkovní jednotku.

Jedním z nejdůležitějším faktorů pro dosažení maximálního efektu při chlazení nebo vytápění je výkon jednotky(jednotek). Proto je důležité při výběru jednotky určit potřebných chladící nebo topný výkon.

Ten je se odvíjí od několika faktorů:

 • velikosti prostoru (místnosti)
 • orientaci podle světových stran
 • účelu pro co se místnost využívá
 • počtu osob které se budou v místnosti pohybovat

Dalším velice důležitým faktorem pro zákazníka je hlučnost jednotek. Klimatizace jsou stále mylně považována za hlučná zařízení! Kvalitnějších klimatizací se v závislosti na výkonu, režimu a nastavení pohybuje hlučnost od 19 dB (intenzita zvuku, kterou mají například tikající hodiny). Hlučnost venkovní jednotky se odvíjí od nastavení vnitřní jednotky, většinou však nepřesahuje 50 dB v maximálním vytížení!

Dnešní moderní klimatizace pracují na principu tepelného čerpadla vzduch-vzduch. Proto jsou ideálním řešení pro přitopení v místnostech ! Dalšími základními funkcemi jsou odvlhčování a ventilátor ( foukání – cirkulace vzduchu v místnosti ). K odvlhčování vzduchu dochází automaticky při funkci chlazení. Tuto funkci lze také zapnout samostatně.

Klimatizace disponují absorpčními filtry. Ty zachycují prach, tabákový dým, mikroskopické viry a bakterie. Vyšší řady klimatizačních jednotek nabízejí lepší filtraci vzduchu, ionizaci vzduchu, ovládání přes chytrý telefon, komfortní ovládání, prostorové inteligentní čidlo pohybu, atd…

Výběr typu rezidenční klimatizace

Základními typy vnitřních jednotek jsou:

 • nástěnné a parapetní
  nejčastěji používaná řešení jednotky se umísťují na stěnu. Nástěnné klimatizace přibližně 12cm pod strop a parapetní klimatizace jako radiotáry.
 • kazetové
  vhodné do místností se sníženými stropy, do kterých je možné jednotky zabudovat – výhoda jednotek je že foukají do 4-směrů
 • mezistropní
  neviditelné řešení, vnitřní jednotka je instalována nad snížený podhled nebo do vedlejší místnosti a vzduch je distribuován skrze mřížky a výustky
 • podstropní
  vhodné do větších prostor, ve kterých má být vzduch distribuován do větší vzdálenosti – přidělávají se na strop

Všechny výše uvedené typy klimatizací se dají použít jako splitové, tak i jako multisplitové!
Například u multisplitové klimatizace můžete vnitřní jednotky nakombinovat z několika typů (např.: jedna nástěnná + jedna parapetní + jedna kazetová jednotka)

Ekologická likvidace

Dále také nabízíme ekologickou likvidaci klimatizací – chladivo je odčerpáno z jednotky a jednotka je následně ekologicky zlikvidovaná. Následně je zákazníkovi vystaven protokol o likvidaci.

Poptávkový formulář