Filtry

Vyrábíme filtry jak do velkých průmyslových provozů, hotelů, obchodních center, nemocnic, tak i do malých dílen, domácích rekuperací, restaurací a lakoven.

U nás naleznete filtry pro všechna využití!
Poptávka

Kapsové filtry

Kapsové filtry se používají jako předfiltry nebo jako druhý stupeň filtrace. Jsou to nejrozšířenější filtry používané ve vzduchotechnikách. Používají se pro filtraci vzduchu skoro ve všech průmyslech – chemickém, potravinářském, strojírenském, elektro průmyslu, v optice, nemocnicích, při výrobě léčiv, sportovních areálech, hypermarketech, v kancelářských budovách, hotelích atd.

Kapsové filtry vyrábíme v nejvyšší kvalitě a jejich výroba odpovídá všem potřebným normám.

 • Kapsové filtry vyrábíme v těchto třídách filtrace : G3 – G4 , M5 – M6 , F7 – F9
 • Dále nabízíme kapsové filtry v antistatickém provedení a také s filtračním materiálem který je napuštěn aktivním uhlím pro odstranění zápachu
 • Kapsové filtry vyrabíme v plastových nebo kovových rámech.

Kazetové filtry

Kazetové filtry se používají hlavně jako hrubá filtrace anebo jako předfiltry nejčastěji u kapsových filtrů. Nejčastěji je vyrábíme ve třídách G3-G4, M5 a F7, ale můžeme vám je nabídnout i ve v třídách filtrace G2 anebo jako minipleat F8 a F9. V nabídce máme i kazetové filtry jako lapače tuků ( tukové filtry ).

Kazetové filtry rozdělujeme do následujích kategorií:

Kazetové filtry Z-line

Filtry se nejčastěji vyrábí v plastovém rámu 48 nebo 96mm. V případě zájmu zákazníka o jinou šíři rámu (nejčastěji 45,55,70,75mm) je možné Z-line filtry vyrobit v hliníkovém rámu.

 • Velikost filtrů (šířka a výška) je libovolné dle požadavku zákazníka.
 • Filtrační materiály se používají syntetické naplisované na drátěné kovové síťce
 • Také je možnost filtračního materiálu s aktivním uhlím (pro odstranění zápachu)

Rámečkové filtry

Filtry se nejčastěji vyrábí v plastovém rámu 25, 48 nebo 96mm. V případě zájmu zákazníka o jinou šíři rámu (nejčastěji 15,20,45,55,70,75mm) je možné panelové filtry vyrobit v hliníkovém rámu. Z jedné nebo popřípadě z obou stan je filtry “uzavřen“ kovovou mřížkou.

 • Velikost filtrů (šířka a výška) je libovolné dle požadavku zákazníka.
 • Filtrační materiály se používají : syntetické, syntetické napuštěné aktivním uhlím ( pro odstranění zápachu ), skelné vlákno ( PSG – paint stop do lakoven , DCG – dust stop pro zachycení prachových částic ) anebo sypané aktivní uhlí (pro odstranění zápachu).

Tukové filtry (lapače tuku)

Tukové filtry jsou v podstatě celokovové separátory sloužící k zachytávání – lapání hlavně tuků např. v digestořích, ale také je lze s úspěchem použít např. pro zachytávání olejových aerosolů apod. Tukové filtry vyrábíme ve dvou provedeních a to celohliníkové nebo celonerezové.
Velikost filtrů (šířka a výška) je libovolné dle požadavku zákazníka.

 • Tyto filtry se dají čistit tak, že je postačí umýt celé v detergentu .
 • Filtry se nejčastěji vyrábí v těchto tloušťkách rámu : 10,20,25,48 a 96mm ( v případě zájmu zákazníka lze i jinou tloušťku )
 • Konstrukce tukový filtru se skládá z více vrstev propleteného filtračního materiálu (hliník, nerez). Ten je vložen do rámu z U-profilu (hliník, nerez). Filtrační materiál je z obou stran chráněn pevnou mřížkou z tahokovu (hliník, nerez)

Kazetový filtr Minipleat

Svoji konstrukcí připomíná HEPA filtr, ale je určen pouze pro nižší třídy filtrace.

 • Filtry nabízíme ve třídách filtrace M5-M6 a F7-F9.
 • Filtry nabízíme v plastovém, kovovém nebo MDF rámu.
 • Filtrační materiál se používá tak zvaný minipleat z papíru ze skelných mikrovláken fixovaný HotMeltem nebo polypropylén fixovaný HotMeltem.
 • Tento typ filtrů má velkou efektivní filtrační plochu, díky čemuž zvládnou i velké průtoky vzduchu.

Filtry pro Fancoily

 • Filtry pro Fancoil se instalují do podokenních a podstropních jednotek. Slouží k filtraci vzduchu jako dveřní clony.
 • Filtry pro Fancoil vyrábíme z filtračního materiálu požadované třídy filtrace (G2, G3 nebo G4), která se navlékne na drátěný rám (kulatinu) o tloušťce 5 mm.
 • šířka a délka rukávu pro Faincoily dle požadavku zákazníka (až do 100m délky rukávu)

Filtrační materiály

Nabízíme vám veškerý sortiment filtračních materiálů pro hrubou i jemnou filtraci, a to buď ze syntetických nebo skelných vláken. Materiály lze dodat v celých rolích ( nejčastěji 1x20m a 2x20m ) nebo podle potřeby zákazníka v libovolných velikostech přířezů. Technické parametry a certifikáty veškerých materiálů vám rádi v případě zájmu zašleme na váš email.

Filtry a filtrační materiály pro lakovny

Nabízíme kompletní řešení náhradních filtrů v lakovnách, jak v práškových, klasických nebo v lakovacích boxech. Najdete u nás materiály pro filtraci přívodního vzduchu, stropní filtry, podlahové filtry, filtrační materiály pro odtah vzduchu, kapsové filtry, kazetové i filtrační patrony s aktivním uhlí, nebo klasické filtrační patrony do lakoven (nejčastěji práškové lakovny) Filtrační materiály používané v lakovnách : syntetické , skelné vlákno, fil. papír, polyester klasický i antistatický.


Filtrační patrony

Filtrační patrony slouží především jako tzv. odprašovače. Patrony mohou mít libovolné provedení i rozměry. Vyrábíme náhrady filtrů do zařízení světových výrobců ve stejné kvalitě jako originální filtry. Filtrační patrony nabízíme v provedení: plisované, vinuté, sypané a ploché. Používáme filtrační materiály pouze od předních celosvětových výrobců: fil. papír, polyester, polyester v antistatické úpravě, polyester s PTFE membránou, polyester s PTFE membránou v antistatické úpravě anebo sypané aktivní uhlí pro filtrační patrony sloužící hlavně na odstranění zápachů.

Kompaktní filtry

Kompaktní filtry jsou určeny pro vysoké průtoky vzduchu a disponují poměrně dlouhou životností. Používají se jako poslední filtrační stupeň, nebo jako poslední předfiltry HEPA filtrů. Kompakt filtr je v plastovém rámu, který je pevně spojen s plastovými kapsami. Do kapes je osazen filtrační materiál Minipleat ze skelných vláken nebo polypropylénu.
Každý kompaktní filtr je před odesláním zákazníkovi otestován ve speciální filtrační komoře. Kompakt filtry jsou také vhodné do prostředí se zvýšenou vlhkostí vzduchu, protože jsou odolné vůči korozi.

HEPA filtry

Jedná se o filtry s nejvyšší účinností filtrace a používají se jako třetí (poslední) filtrační stupně. Nejčastěji například na operačních sálech, v laboratořích, mikrobiologie, farmacie, elektrotechnika, aj.

Efektivně filtrují jemný prach, mikroby a patogeny!

Každý vyrobený HEPA filtr je podroben zkoušce těsnosti a následně je pro každý filtr vystaven samostatný skenovací protokol v souladu s DIN EN 1822. Nabízíme vám široký výběr rámečků a profilů filtrů (MDF, plast, hliník, pozink …)

Ekologická likvidace

Další naší nabídkou je i ekologická likvidace použitých filtrů. Likvidace nebezpečných odpadů jakými použité filtry bezesporu jsou, se musí provádět ekologicky. O této ekologické likvidaci, je následně zákazníkovi vystaven protokol.

Poptávkový formulář